Víkend v Tatrách a Snowlandia v Zakopanom

Keďže mi bolo ľúto, že cez Vianoce nám kvôli Teuškovej chorobe nevyšli Tatry, rozhodla som sa, že si to vynahradíme aspoň víkendom v januári. Medzičasom som sa nechala som prehovoriť od kamaráta, že by sme mohli v sobotu skočiť do Snowlandie v Zakopanom, kde sa nachádza známy labyrint.

Vyrazili sme v sobotu ráno a všetko išlo podľa plánov, kým som v Žiline nezistila, že som si zabudla mobil. Chvíľočku som aj rozmýšľala, že zvládnem víkend aj bez neho, ale nakoniec som sa rozhodla, že ho potrebujem a vrátili sme sa do Piešťan. Mobil bol našťastie zabudnutý v aute.

Bolo už okolo obeda a vyzeralo to, že sa nám do Zakopaného ísť už neoplatí, ale ja som si postavila hlavu a išli sme. Prišli sme okolo 15tej a zistili, že sa tam koná svetový pohár v skokoch na lyžiach. Bola tam výborná atmosféra a o to viac to malo svoje čaro. Čo sa týka Snowlandie kúpili sme si vstup do zámku a labyrintu, ktoré nás vyšli 20 eur na 2 dospelé osoby a jedno dieťa. Dalo sa platiť iba v hotovosti, ale našťastie brali aj eurá.  Zámok bol super, ale labyrint už (pre mňa a Tea) menej. Ak Vás Snowlandia zaujala, viac si o nej prečítate tu.

Blúdili sme tam asi pol hodinu za tmy, bola strašná zima a nevedeli sa dostať von. Nakoniec sa už Teuško rozplakal a my sme radšej vyšli vchodom (ktorým bežne nepúšťajú a nechajú Vás vytrápiť 😀 , ale kvôli plačúcemu dieťaťu spravili výnimku). Pri odchode sme aj zistili kade asi treba ísť 😀

Večer sme mali s Teuškom zajednané ubytovanie v penzióne Kukučka v Tatranskej Štrbe. Penzión bol veľmi útulný, čistý, ale najviac ma „dostal“ veľmi milý a ústretový personál. Penzión má aj pekný detský kútik a keď sú tam majitelia, tak sa večer premietajna plátne aj rozprávky pre deti. Musím povedať, že večera bola priemerná (druhé jedlo) až podpriemerná (polievka), ale raňajkám nemám čo vytknúť.

Kritériom pre výber ubytovania bola pre mňa aj cena, keďže s Teuškom cestujeme sami dvaja a teda mám dvojnásobné výdavky. Penzión stál 50 eur na noc pre dve osoby, ale keďže som s bookovaním váhala do poslednej chvíľky, bola voľná iba rodinná izba za 60 eur.  Našťastie poznám všeliaké finty a použila som kód z bookingu, cez ktorý sa Vám vráti 22,50 eura. Ako to funguje nájdete v článku slovenskej travel blogerky tu.

V nedeľu sme stihli aj zimné fotenie, prechádzku zasneženými Tatrami, vláčikom domov a perfektný víkend bol za nami. 🙂

1 myšlienka na “Víkend v Tatrách a Snowlandia v Zakopanom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *