Srí Lanka


Keď som otehotnela, bol to pre mňa (veeeeľmi mierne) povedané šok, ktorý som predýchávala až do pôrodu. K deťom som mala vzťah typu – milšie sú aj tak šteniatka, ale že teda niekedy vo vzdialenej budúcnosti ich budem asi možno chcieť aj ja. Život to však zariadil inak a ja som sa stala mamou v mojich 27 rokoch. Tragédiu som videla hlavne v tom, že už nebudem môcť poriadne cestovať, nakoľko som sa v roku keď som otehotnela s cestovaním poriadne rozbehla. Už počas tehotenstva som však najbližších pripravovala na to, že pôjdem určite sama (rozumej bez dieťaťa a expriateľa, ale za to s kamoškou) do Thajska, nech sa pripravia na dvojtýždňovú “varovku”.

Prvý rok Teovho života sa mi zdalo na takéto dobrodružstvo priskoro, ale druhý som si povedala – buď teraz alebo nikdy. Keď som kupovala letenky v predstihu (nakoniec som Thajsko vymenila za Sri Lanku) bola som strašná hrdinka a dva týždne off sa mi zdali veľmi málo, ale akonáhle sa blížil čas odchodu nebolo mi všetko jedno a svoje rozhodnutie som trpko oľutovala. Drobec mal vtedy necelé dva roky, boli sme na seba veľmi naviazaní a ja som sa bála, že môj výlet všetko pokazí. Nuž, ale keďže letenky nestáli 5 korún a sny sa majú plniť, rozhodla som sa ísť. Prvé dva dni mi síce nebolo všetko jedno, ale potom som si zvykla a výlet si užila ako sa patrí..Teuško bol zatial v tých najlepších rukách a starali sa o neho na striedačku – tatino a dve super babiny,ktorým som fakt vďačná, že mi tento výlet umožnili. Bála som sa, že či sa po príchode na mňa Teo nebude hnevať alebo na mňa nedajbože zabudne, ale všetko bolo ako keby som ani neodišla..Každý druhý deň sme spolu skypovali alebo som aspoň posielala videá. Vtipné bolo, keď si Teuško pozeral video so slonmi a myslel si, že jedného takého živého donesiem 😀 Možno niekto zastáva názor, že ak už mám dieťa mám cestovať len s ním, ale ja nesúhlasím. S Teuškom by som si neužila osemhodinovú cestu špinavým vlakom za euro päťdesiat, východ slnka na hore Little Adam´s Peak, lekcie surfovania, či couchsurfing u domácich. A prečo píšem práve o mojom výlete na Sri Lanku? Preto, že som si odtiaľ odniesla tento super overal, do ktorého sa síce tento rok ledva natrepem, ale stále ho veľmi rada nosím 🙂

Fotky fotil Andrej Fridrich, ktorý bol pre mňa asi najprofesionálnejší fotograf s ktorým som fotila a perfektne ma navigoval.

1 myšlienka na “Srí Lanka

  1. Hahaha..zlatá..presne takto som si myslela, že to prebiehalo..my sme boli na dovči s malým v jeho 10tich mesiacoch na Mallorke a bolo to fajn..nedávno sme absolvovali v jeho 21mesiacoch Chicago a zhodli sme sa, že také dlhé lety už iba bez detí ??? no a babská jazda je vždy dobrý nápad..za mňa máš palec hore a aj za overal ??

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *