Som “neštandardná” matka

Ahojte, ako sa máte? Dnes je na pláne článok z iného súdku a teda aj sa hanbím ho zverejniť, ale tak netreba sa brať až tak vážne, že? K napísaniu tohto článku ma inšpirovala super bláznivá blogerka Nika Vujisic z www.breaktherules.sk , keď spomínala, že ak náhodou, tak bude veľmi “nenormálna” matka. Tak milá Nikoleta, nie si v tom sama, veď posúďte!

 1. Keď mal Teo 9 mesiacov a ja som sa v kľude chystala von, “nedopatrením” sa vykúpal sa v tekutom pracom prostriedku. Trochu si z neho aj logol. Bol to Pervol a ak sa Vám náhodou stane to isté (o čom pochybujem) nezúfajte, teta na toxikologickej linke mi povedala, že Pervol nie je toxický a nemusím sa báť, len mu nemám dávať v blízkej dobe piť aby nepenil 😀
 2. Do roka mi spadol asi 10x z postele a napriek tomu je to veľmi bystrý chlapček.
 3. Raz som ho zabudla na crossfite (ok, za dverami som sa hneď spamätala)
 4. V priebehu mesiaca som dvakrát nechala variť obed na sporáku a odišli sme na dve hoďky na ihrisko. (toto bol veľký fail, uznávam)
 5. Keď mal dva mesiace, nechala som ho babine a išla som na festival Grape. A perfektne som si ho užila!
 6. V Teovom necelom roku sme absolvovali časť dovolenky cez couchsurfing (bývate u niekoho zadarmo) u veľmi mierne povedané zvláštneho Taliana. Bývali sme tam s lesbičkami z Číny, nemeckým manželským párom a dvoma chalanmi z Bali. Zaujímavá skúsenosť.
 7. Pred Teovými druhými Vianocami som sa tak opila, že som celý štedrý deň preležala (a aj iné veci) a Teo ho celý deň musel tráviť u babiny, keďže tato bol na tom iba o trošku lepšie. Najhoršie na tom bolo, že mi ani večera nechutila.
 8. Kamarátka mi do pôrodnice ako darček priniesla fľašu vodky so slovami “už môžeš”! (toto asi nepotrebuje komentár)
 9. V dvoch mesiacoch s nami absolvoval turistiku v Tatrách trošku pofidérne uviazaný v šatke.
 10. V Teových dvoch rokoch som dva týždne cestovala s kamarátkami po Sri Lanke. Sľubovala som si, že to bolo prvý a poslednýkrát bez neho. O mesiac na to som išla do Slovinska. Raftovať.

Toto sú asi najväčšie highlighty z mojej materskej kariéry. Prosím nevolajte na mňa sociálku, Teuško je napriek všetkého zdravý a šťastný chlapček, veď posúďte z fotiek. Fotila zas raz naša najlepšia Majka!

4 myšlienky na “Som “neštandardná” matka

 1. Ahoj Simi. Nesúdim ťa,ani nekritizujem. Určite máš zaujímavý život plny zážitkov a skúsenosti a ak ta to takto napĺňa ,tak je to ok. Pokial budeš vedieť ako robiť seba šťastnú,tak budeš robiť šťastného aj svojho syna,ale ak mám byt úprimný ,tak moja predstava o matke mojich deti je niekde inde. Cenným si tvoju odvahu sa zveriť s týmto všetkým a rešpektujem že každý sme iný

 2. ja tam nevidím nič škandalózne, ani nedbanlivé (ok, až na ten zabudnutý obed na sporáku – ale chápem aj to, keď dá človek niečo na celkom malinký plamienok, že to vypne pred odchodom a do toho ho rozptyľuje dieťa…) a ani pri jednom bode nebolo dieťa ohrozené viac ako deti iných matiek (pády z postele? ochutnávka pracích prostriedkov? stane sa hocikomu…) Oddýchnuť si potrebuje každá matka a o to viac slobodná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *