Rozhovor s Ivankou Stanclovou

Ivanku Stanclovú určite mnohé poznáte ako “farebnú smršť” a ženu s jedinečným štýlom. Patrí medzi naše najvýraznejšie fashion blogerky. Ona sama sa definuje ako „bloger-ka, kaderníčka, vizážistka, milovníčka kvetov, farieb a krásnych vecí na tomto svete.” Pre mňa osobne je synonymom krásnej, silnej a úspešnej ženy. A podotýkam veľmi milej! Pre množstvo žien je veľkou inšpiráciou, keďže si prešla rozvodom a ťažkým životným obdobím. Aktuálne je však šťastná po boku snúbenca Tomáša a darí sa jej vo všetkých oblastiach. Preto ma potešilo, že bola ochotná mi zodpovedať pár otázok – prekvapivo nie ohľadne módy, ale ohľadne single materstva.

Ivanka ako si spomínaš na obdobie rozvodu? 
Na obdobie rozvodu si nerada spomínam. Boli to ťažké časy, rozvod nebol ľahký a v hre bolo aj dieťa. Takže moje myšlienky sa už radšej do minulosti nevracajú.
Viem, že zhruba v tom období si začala blogovať. Pomohol ti blog prísť na iné myšlienky?
Áno určite, blog bol môj malý únik od nepeknej reality. Bola to taká moja malá psychohygiena, kedy som prepla myšlienky.


Momentálne si šťastne zadaná, dokonca zasnúbená. Pamätáš si, ale ako si zvládala život single mamy? Dieťa, práca, blog… Ako si to všetko zmanažovala?
Bolo to ťažké na psychiku, ustáť ten tlak a vedieť, že som na všetko sama. Ale zas veľa ma to naučilo. Človek keď je v núdzi a nemá na výber zistí, že dokáže oveľa viac ako si myslel.

Ako máte so Zairinym otcom podelenú výchovu? Ako vychádzate? 

Vychádzame v rámci možností dobre, ale na začiatku a tesne po rozvode to bolo dosť zlé. Zairu si momentálne striedame po týždňovkách. Ale keďže ide čoskoro do školy, režim sa bude meniť, tak uvidíme ako to zariadime. Dúfam, že k spokojnosti všetkých a hlavne Zairinky.

Veľa žien zostáva v nefunkčných vzťahoch iba kvôli deťom. Čo si o tom myslíš?
Nemôžem súdiť, každá to máme nastavené inak. Z vlastnej skúsenosti viem, že keď už vyčerpáte všetky možnosti na prinavrátenie vzťahu do funkčnosti a nič nepomôže, je hlúposť ostať v ňom kvôli deťom. Ak sa dvaja hádavajú a majú na seba hnev a napriek tomu sú v manželstve iba kvôli deťom, tak deťom také podmienky iste neprospievajú. Deti potrebujú šťastných rodičov a nie frustrovaných .:)

Aké to bolo randiť po rozvode? Mala si chuť ísť do ďalšieho vzťahu? Nebála si sa? Kde si brala čas na randenie?  
Ja som bola vždy pozitivista, takže som nemala nejaké predsudky dopredu. Keďže sme si Zairu striedali, mohla som mat čas pre seba keď nebola so mnou. N

Ako podľa teba vnímajú muži slobodné/rozvedené matky?
Vždy som si myslela, že rozvedené či slobodné matky to budú mať v nadviazaní vzťahu s mužmi ťažké, lebo muži nebudú mať záujem. No realita bola iná. Nestretla som sa s tým, že by ma niekto nechcel kvôli tomu, že som rozvedená matka. Skôr naopak.

Po akej dobe si zoznámila Tomáša so Zairou?  Sadli si hneď od začiatku?
No Zaira paradoxne spoznala Tomáša v tom istom momente ako ja. Aj na blogu som o tom písala článok. S Tomášom sme sa spoznali náhodne. Prišla za mnou jedna moja známa, prišla si ku mne po nejaké veci a jej kolega – Tomáš, bol s ňou. Takže sme sa zoznámili všetci spolu a naraz.

Čo by si odkázala single mamám?
Single mamám by som odkázala aby sa ničoho nebáli, lebo sú silné a silné ženy dokážu všetko.:)

Ivanka ďakujem za rozhovor a prajem všetko dobré! Ak sa Vám Ivanka zapáčila (a ja som si istá, že áno 🙂 ) môžete ju sledovať na jej instagrame .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *