Plesová sezóna

Ahojte dámy! Rady chodievate na plesy? Ja veru áno. Plesová sezóna je v plnom prúde a ak v tejto téme “tápate”, dovolila som si pre Vás pripraviť pár tipov.

Óóó šaty:

Ak sa chystáte na ples, v podstate platí iba jedno pravidlo – oblečte si dlhé spoločenské šaty. Možno si poviete, že nič nové som Vám nepovedala, ale popravde ja som veľmi prekvapená, že veľa žien túto zásadu nedodržiava a často ich vídavam na plese aj s krátkymi šatočkami. Samozrejme nejedná sa o ples v opere, ale.. Príležitostí, na ktoré si žena dnes môže obliecť dlhú róbu je málo. Prečo teda ísť na ples v krátkych? V šatách sa musíte cítiť predovšetkým pohodlne. Vyberte si preto také, aby ste sa v nich mohli pohodlne pohybovať. Ak dlhé šaty naozaj “nemusíte” a zároveň si nechcete vyrobiť  módne “faux pas” siahnite po šatách, aké má Dominika – vzadu dlhé a vpredu krátke. Pôsobia elegantne a určite Vás nebudú počas večera obmedzovať.

Keďže sa plesy konajú v zimnom období, pri príchode na ples treba myslieť aj na vhodný “zvršok”. Vyhnite sa bundám na bežné nosenie a siahnite skôr po niečom elegantnejšom – ja som zvolila takýto kožúšok.

Výrazný mejkap

Pri takejto spoločenskej udalosti sa v líčení nebojte “odviazať”. Nešliapnete vedľa s výraznými, či trblietavými očnými tieňmi, pričom môžete vyskúšať aj umelé riasy. Váš pohľad bude neodolateľný. V zásade platí staré známe pravidlo – k príliš výrazným očiam treba zvoliť jemnejší rúž a naopak. Ak si v otázke líčenia nie ste istá, neváhajte využiť služby vizážistky. V tejto oblasti na sebe nešetrite – na ples predsa nechodíte každý týždeň a čo môže byť horšie ako krásna róba “spackaná” nevydareným make-upom? Šikovná vizážistka Vám pomôže aj so spoločenským účesom a tak “zabijete dve muchy jednou ranou”.

Zladiť sa s partnerom? 

Myslieť si, že pár by sa mal na ples zladiť tak, aby mal muž motýlika vo farbe partnerkiných šiat, je už prežitok. Samozrejme ak sa Vám to páči tak smelo do toho, ale pár sa má zladiť hlavne štýlom oblečenia. Na plese má farebne vyniknúť žena, partner ju len vhodne dopĺňa.

Topánky a doplnky 

Plesové topánky by mali mať uzatvorenú špičku, ale pokiaľ máte v obľube topánky s otvorenou špičkou nič sa nedeje. Zvolenie vhodných doplnkov je už len čerešničkou na torte, ale aj tu platí heslo – menej je viac. My sme s Dominikou siahli po výrazných náušniciach a myslím, že naše róby krásne oživili.

Každopádne ples si treba hlavne užiť, preto prajem príjemnú zábavu 🙂

Šaty: Glashgirl

Kožúšok: Bonprix

Náušnice: Nausihandmade

Make up a vlasy: Nikola Pečenadská

Foto: Stanko Jenis

Modelka: Dominika

Priestory: Penzión Benátky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *