Káro a jesenné zamyslenie

 

Bývate vďační za to čo máte vo svojom živote?

Ja sa priznám, že nie vždy sa mi to darí. Veľakrát sa v živote pozerám na to čo nemám a neradujem sa z toho čo mám. Samozrejme k tomu dopomáha aj náš milovaný instagram a dokonalé životy, ktoré sa na ňom odohrávajú. Mám tendenciu sa porovnávať s ostatnými  Často krát frflem aká som tučná, že málo cestujem alebo, že nemám závratnú kariéru či obrúčku na prste. Na všetko sa treba však pozerať z tej lepšej stránky, nie? Možno mi (zatiaľ) nevyšli niektoré “veci”, no rozhodne mám byť za čo vďačná.

Nedávno mojej kamarátke umrelo pár dňové bábätko a aj keď sa možno takéto situácie dejú vo svete často, ak sa to stane niekomu koho poznáte, rozhodne to s vami zamáva. So mnou teda poriadne. Uvedomila som si, že život je naozaj krehký a netreba brať nič ako samozrejmosť. Takže od vtedy som úprimne vďačná za strechu nad hlavou, za jedlo a najmä za zdravie môjho syna, lebo to nie je samozrejmosť a treba si to vážiť, keďže každému tieto “samozrejmé” veci v živote dopriate nie sú.

Ale aby som sa tu len nerozpisovala o svojich myšlienkach, poďme aj k móde. Myslím, že skoro nikomu neuniklo, že jedným z trendov tohtoročnej jesene a zimy je káro. Károvaný vzor sa už objavil 500 rokov pred Kristom u Keltov a ja mám pocit, že odvtedy sa minimálne každú druhú sezónu jeseň/zima opakuje.

Tomuto trendu som neunikla ani ja, aj keď sa priznám sa, že  mám k nemu trošku rozporuplný vzťah. Na jednej strane sa mi káro veľmi páči, na druhej strane mám pocit, že už je ho všade voľajako moc.  Tieto šaty mi však pripadajú trošku menej tuctové a  aby som nevyzerala, ako sivá kancelárska myš, skombinovala som ich s červenými doplnkami, ktoré ich podľa môjho názoru parádne oživili. Čo poviete?

Foto: Peter Skokan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *