Dovolenka v Marbella Playa v Španielsku

V polovici júla sme strávili veľmi peknú dovolenku na juhu Španielska v blízkosti milionárskeho mesta Marbella. Napriek tomu, že nie som zástanca all inclusive dovoleniek v rezortoch, dovolenku sme si napriek „malým“ nepríjemnostiam (Teuškova choroba) poriadne užili. Stráviť sme sa ju rozhodli s mojou dobrou kamarátkou (tiež single mamou) Denisou a jej dcérkou, ktorá je približne v Teuškovom veku. Musím povedať, že sme ani nemohli urobiť lepšie, lebo sa mi opäť potvrdilo pravidlo, že „nie je dôležité kde, ale s kým“.

Vybrali sme si 4 hviezdičkový hotel Marbella Playa, ktorý po mojich dôkladných rešeršoch najviac spĺňal pomer kvalita/cena. Mojou podmienkou bol detský bazén, ihrisko, tobogán a detské animácie. Nadšená som bola aj keď som si v recenziách čítala o výbornej strave, krásnom prostredí v botanickej záhrade, či značkovom alkohole podávanom už od rána J Moje nadšenie pokleslo keď som čítala o veľkých rozdieloch v kvalite ubytovania, ale povedali sme si hop alebo trop J Dovolenku sme „bookovali“ vo štvrtok cez cestovnú kanceláriu Hydrtour, pričom odlet bol v nedeľu. Cena pre 2 dospelé osoby a dve deti all inclusive na jednej izbe aj s poistením bola 2268 eur, čo je myslím cez hlavnú sezónu ešte veľmi slušná cena. Popravde sa mi ale z tejto sumy pretáčali oči, nakoľko za minuloročnú letnú dovolenku v Taliansku a predminuloročnú zimnú dovolenku v Egypte na vlastnú päsť sme dokopy s Teuškom dali 400 eur. Ak by Vás to zaujímalo – článok o Taliansku nájdete tu a článok o Egypte zas tu.

Do tejto destinácie sa letí vo večerných až nočných hodinách čo nie je ideálne najmä keď máte malé deti. My sme mali odlet z Bratislavy o 20:30, let do Malagy trval 3,5 hodiny a odtiaľ transferom ešte cca 45 minút na miesto. V lietadle dostanete nie moc chutnú bagetu s majonézou a teplý a studený nápoj. Kým sme sa ubytovali a čiastočne vybalili boli 2 hodiny ráno. Deti boli samozrejme plné energie, na rozdiel od nás.

Ubytovaní sme boli v takých malých domčekoch, zariadené boli jednoducho, ale nám to úplne stačilo. Aj keď teda úprimne neviem či “ubytko” bolo hodné 4 hviezd. Jedáleň bola hneď oproti, k bazénu sme to mali asi 2 minútky. Približne v polovici pobytu nás nepríjemne zaskočili mravce, ale po oznámení na recepcii personál hotelu problém vyriešil. Všetko fungovalo na karty, ktoré ste museli nosiť so sebou, čo bolo trošku otravné, keďže som kartu aspoň raz za deň hľadala, ale aspoň som nebola opálená podľa náramku.

Raňajky sa podávali od 8:00-10:00, obed od 13:00-15:30 a večera od 19:00-22:00. Od 12 do 15 sa podávala alternatíva obeda pri bazéne a od 15:30 boli k dispozícii rôzne bagetky, ovocie a sladké maškrty. Strava bola naozaj fantastická, veľký výber (pre mňa až moc, keďže mi jedli hlavne oči a chcela som všetko vyskúšať). Milovníci morských plodov ku ktorým sa ja neradím si museli prísť na svoje. Na čo sme sa veľmi tešili boli fľaše prosecca už k raňajkám, popravde sme to využili až raz 😀 Z alkoholických nápojov bolo k dispozícii pivo, veľmi dobré víno, gin, vodka, rumy,  whisky, bailleys, výber ako v bežnom podniku, doplatiť ste si museli iby drahšie druhy alkoholu (napr Bacardi bolo v cene all inclusive, ale za Havanu bolo porebné doplatiť cca 1,50 eur)

Animácie boli hlavne pre Španielov, Slovensko tam malo dvoch animátorov, ktorí sa venovali ďeťom od 11-01:00 a od 15:00-17:00. Ich animácie sa mi zdali slabšie (kreslenie, stavanie hradu z piesku,..), ale naše deti boli vcelku spokojné a v minuloročných recenziách si ich ľudia veľmi chválili. Deti Vám zobrali od 4 rokov, takže ste mohli mať chvíľu pokoja a užiť si leňošenie (ja som to využila „až“ dvakrát)

Bazény v komplexe boli dva – jeden detský s menším tobogánom a jeden väčší s veľkým tobogánom, na ktorý som sa s s Teuškom poriadne nachodila, keďže nechcel chodiť sám. V areály je aj pekné detské ihrisko, ale našich drobcov neoslovilo. K dispozícii máte aj výrivku a naozaj dostatočný počet lehátok (napriek tejto skutočnosti si ich ľudia obsadzovali uterákmi už v noci) Uteráky k bazénu dostanete na recepcii za depozit 10 eur/1 uterák, ak si uterák počas pobytu chcete vymeniť bude Vás to stáť 1,50 eur.

Pláž je kúsok od bazéna a dostanete sa k nej cez bráničku na kartu. Je verejná, preto sú na nej ležadlá a slnečníky za poplatok 12 eur (2 ležadlá a slnečník), pričom po 16:00 to máte za polovicu. Je naozaj blízko komplexu preto úplne stačí ak sa len zbehnete okúpať a veci si necháte pri bazéne. Mne sa pláž veľmi páčila, aj keď klasický krásna nebola. Cez týždeň bola vyľudnená, čo iba umocňovalo atmosféru. More bolo studenšie, ale napríklad ja čo som na studenú vodu fakt háklivá som do neho vliezla viac menej bez problémov. Často boli veľké vlny, ktoré nám však vyhovovali a poriadne sme sa v nich vybláznili.

Počas dovolenky Teo ochorel a keďže mu ani po dvoch dňoch neprechádzali teploty, cez recepciu som si zavolala lekára, ktorý prišiel priamo k nám na izbu čo bolo super, takže som si už len odskočila do lekárne vzdialenej cca 10 minút peši po lieky.

Ak ste mali chuť z hotelového komplexu „vypadnúť“ mohli ste sa zviesť do blízkej Marbelly za cca 2,50 eur autobusom či absolvovať jeden z mnohých výletov. Ja som chcela zobrať Teuška na Gibraltar, ale nakoľko sme stratili dva dni na izbe, nechala som to tak. Mimochodom – na Gibraltar som chcela ísť na vlastnú pesť. Na internete som si našla, že sa treba odviesť z Marbelly do La Linea a odtiaľ už pekne peši prekročiť hranice do Gibraltaru. Vyjde Vás to asi o polovicu lacnejšie ako ponúka “cestovka” a hlavne Vás nikto nebude organizovať, čo ja osobne nemám rada 🙂

Dovolenku sme si naozaj užili a už sa tešíme čo vymyslíme nabudúce 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *