Čo vidieť v Bukurešti (nielen) s deťmi

Jeden z mojich ďalších šialených nápadov sa začal keď som začiatkom roka 2019 zbadala lacné letenky z Viedne do Bukurešti a moje cestovateľské srdce opäť poskočilo. Povedala som si, že si dáme teraz výlet len sami dvaja s Teom a letenky som ihneď bookla.

A prečo práve Bukurešť? Preto, lebo si až tak “nejdem” tuctové destinácie a aj preto, že treba aspoň raz za rok ísť na miesto kde ste nikdy neboli. Na Rumunsko sa stále pozeráme s predsudkami, pre mnohých je to zaostalá krajina a musím povedať, že isté predsudky som mala aj ja, ale našťastie boli úplne zbytočné. Bukurešť ma veľmi milo prekvapila, je plná krásnych foto lokácií a keby som bezdetná veľmi rada by som si tam vyskúšala aj žiť. Má totižto neskutočný “vibe”, štýlové podniky a žije to tam. Aj keď nie je prvoplánovo krásna, kedysi sa jej hovorilo aj Paríž východu, čomu sa vôbec nečudujem. Mne osobne sa páčila asi viac ako Londýn, Paríž či Berlín.

Letenky som kúpila cez Laudamotion a stáli nás cca 30 eur na osobu. Odlietali sme z Viedne, kam sme sa pohodlne prepravili so spoločnosťou Slovak Lines a musím sa priznať, že ubytovanie som bookovala cez airbnb v deň odletu 😀 Aj takto na poslednú chvíľu bolo však super, priamo v centre a za smiešnych 60 eur na 3 noci.

Let bol pohodový, nakoľko je Teuško už ostrieľaný cestovateľ . Peniaze som zamenila na letisku a z letiska sme si zobrali autobus číslo 780, ktorý ide priamo do centra. Cesta trvala necelú hodinku a lístok stál cca 8 LEI. V autobuse som sa zoznámila s jednou študentkou, ktorá mi dala fajn typy a veľmi dobre sme pokecali.

A čo sa nám najviac páčilo?

Museum of Senses

V Bukurešti sme boli v máji a keďže v prvé dni nám počasie moc neprialo a pršalo zamierili sme do Museum of Senses, ktoré sa nachádza v nákupnom centre, kde sme sa pohodlne dostali autobusom. Určite to nie je “must see”, ale ak neviete čo robiť v daždivý deň a chcete to spojiť s malým shoppingom určite odporúčam.

Carturesti Carusel

Prenádherné kníhkupectvo, kde určite stojí za to sa aspoň na chvíľku zastaviť. Nachádza sa na ulici Lipscani, ktorá je jednou z hlavných ulíc centra Bukurešti.

Umbrella Valley

Toto je asi najznámejšia insta ulica Bukurešti a určite ju neprehliadnete. Farebnými dáždnikmi chcela pôvodne pizzeria prilákať viac zákazníkov a namiesto toho prilákala hlavne instagramerov. Čítala som, že pizza za veľa nestojí, tak som sa len cvakla a išli sme ďalej 🙂


Cismigiu Gardens

Z tohto parku som bola naozaj unesená a Teuško vďaka najkrajšiemu ihrisku aké sme kedy videli, tiež. Veľa zelene, príjemné posedenia, jazierka, kde sa dá previesť na loďke, jednoducho krása.

Reštaurácia Caru‘ cu bere 

Reštaurácia s typickým rumunským jedlom, ktorá je však dosť turistická. Ja som si dala “mititei”, čo sú grilované valčeky mletého mäsa s rumunskou typickou prílohou polentou.

Sky Bar Pura Vida

Veľmi “cool” miesto. Je súčasťou hostelu, ponúka krásny výhľad, dobré drinky a hrá tam super hudba. Dostanete sa tam po vééééľa schodoch, ale stojí to za to. Nie je to vôbec kids friendly, ale my sme si to tam s Teuškom užili.

Čo sa týka bezpečnosti v Bukurešti myslím, že sa nemusíte vôbec báť. Ja som stretla aj veľmi ochotných a milých ľudí, ktorí nám veľmi radi pomohli či poradili aj keď musím priznať, že oproti Parížu, kde sme boli v apríli, ich bolo pomenej.

A čo sme nestihli, ale mali na “wish liste”?

Village Museum

Jedno z najväčších prírodných múzeí sa nachádza v parku Herastrau na predmestí Bukurešti.

Therme

Ako názov napovedá ide o aquapark s termálnou vodou, v ktorom sa nachádza botanická záhrada. Nájdete tu bazény, sauny či vodné atrakcie a celodenné vstupné je smiešnych 15 eur.

The Urbanist a The French Revolution

Mrzí ma, že sme sa nestihli zastaviť v tejto krásnej hipsterskej kaviarničke a taktiež, že sme neochutnali vraj najlepšie dezerty vo vychýrenej French Revolution, hlavne teda “eclairs”

Bukurešť má naozaj mnoho čo ponúknuť a ak sa Vám máli viete si spraviť jednodňový výlet na rumunskú pláž Mamaia v meste Konstanca, do mesta Sinaia či Brašov alebo pozrieť Draculov hrad Bran 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *